Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

11 najciekawszych książek świątecznych Usborne dla przedszkolaków 

Zapraszam Cię na zestawienie świątecznych książek od wydawnictwa Usborne, które przeznaczone są dla przedszkolaków. Każdą z tych pozycji możesz zamówić u mnie – wystarczy, że napiszesz do mnie maila theverylittlereader(at)gmail.com lub odezwiesz się na Instagramie.

1.Peep inside Christmas 

Książka z uwielbianej przez dzieci serii z klapkami. Przeczytacie w niej o przygotowaniach do świąt w warsztacie św. Mikołaja. 

Strony: 14 / Cena: 49 pln

2. Peep inside Nativity 

Pięknie ilustrowana książka o historii narodzin Jezusa. Na stronach znajdują się klapki i wycięciami.

Strony: 14 / Cena: 53 pln 

3. Lights and Sounds Christmas

Tegoroczna nowość, która jest połączeniem książki dźwiękowej i ze światełkami. Po naciśnięciu przycisku na stronach usłyszymy melodyjki – fragmenty kolęd, a także świecące lampeczki. Historyjka opowiada o zwierzątkach przygotowujących się do wizyty świętego Mikołaja.

Strony: 10 / Cena: 65 pln

4. Lif-the-flap Poppy and Sam’s Christmas

W tej książce przeczytasz z dzieckiem o przygotowaniach Poppy i Sam’a – rodzeństwa mieszkającego na farmie, do Bożego Narodzenia. Bohaterowie piszą listy do świętego Mikołaja, dekorują dom i wraz z rodzicami ubierają choinkę, a mały czytelnik towarzyszy im w tych aktywnościach m.in. podnosząc klapki i wyszukując żółtą kaczuszkę, która ukryta jest na każdej stronie. 

Strony: 24 / Cena: 59 pln (do 30.11.2022 książka dostępna jest w ofercie specjalnej w cenie 45 pln)

5. Billy and the Mini Monsters – Monsters at Christmas

Billy to ośmioletni chłopiec, który często wpada w tarapaty za sprawą swoich przyjaciół – małych potworków znalezionych w szufladzie ze skarpetami. Książki o Billy’m pełne są humoru, a jednocześnie pomagają oswajać tematy trudne dla dzieci. Seria składa się z kilkunastu tytułów. Każdy z nich ma sporo elementów komiksowych. 

W “Monsters at Christmas” potworki o mało nie doprowadziły do świątecznej katastrofy.

Strony: 80 / Cena: 35 pln

6. Christmas around the world

Z tej książki Twoje dziecko pozna świąteczne zwyczaje z różnych zakątków świata. Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków i świetnie sprawdzi się dowspólnej lektury z rodzicem z rodzicem jak i szlifowania umiejętności samodzielnego czytania. Na każdej stronie znajduje się kilka zdań tekstu. 

Strony: 48 / Cena: 35 pln

7. Santa’s Christmas Journey with Wind-Up Sleigh

Jeśli chcecie wywołać u dziecka efekt “wow”, to sięgnijcie po tę książkę. Dołączone są do niej nakręcane sanie św. Mikołaja, które mkną po czterech torach wbudowanych w strony. Dzięki tej książce towarzyszymy Mikołajowi w wigilijną noc. W książce przedstawione są cztery scenerie – Mikołaj rozpoczyna swoją podróż w wiosce elfów, leci nad ruchliwym miastem, dalej szybuje nad ośnieżonymi górami, aż w końcu ląduje na dachach, by dostarczyć prezenty śpiącym dzieciom.  

Tekstu w książce pomaga opisać podróż Mikołaja, a polecenia dodatkowo aktywizują dziecko i zachęcają do wyszukiwania różnych elementów na ilustracjach. 

Strony: 10 / Cena: 95

8. Fingerprint Activities Christmas 

To aktywizująca książka, w której dzieci uzupełniają ilustracje za pomocą swoich odcisków palców. Na każdej stronie znajdują się proste polecenia i przykładowe ilustracje, a zadaniem dziecka jest dokończenie obrazków. Do książki dołączone są gąbeczki nasączone kolorowym tuszem. Tusz łatwo zmywa się z paluszków przy użyciu np. mokrych chusteczek.

Strony: 64 / Cena: 53

9. Christmas Puzzle Pad

Książeczka zawiera ponad 100 łamigłówek, które zapewnią dzieciom zajęcie w przedświątecznym okresie. Ćwiczenia są różnorodne, w książce znajdziemy np. wyszukiwanie słów, labirynty, świąteczne quizy i wiele więcej. Odpowiedzi znajdują się na końcu książki.

Strony: 150 / Cena: 35

10. Countdown to Christmas

Dzięki tej książce dzieci będą tworzyć świąteczne dekoracje – np. girlandy czy papier do pakowania prezentów, a także rozwijać swoje kulinarne zdolności, przygotowując np. przekąski dla reniferów. 

Strony: 30 / Cena: 35

11. Wipe-clean Christmas
Zabawna i kolorowa, łatwa w czyszczeniu książka, pełna świątecznych kropek, labiryntów i zabaw w znajdowanie różnic. Dzieci będą w niej narysować po kropkowanych konturach prezentów, kolorować buty Świętego Mikołaja, wyszukiwać różnice między dwoma workami prezentów, liczyć i wiele więcej. Dzięki specjalnemu mazakowi suchościeralnemu i kartkom, które można wycierać do czysta, książka jest wielokrotnego użytku.

Strony: 24 / Cena: 35 pln

Jeśli któraś z pokazanych książek wpadła Ci w oko i chcesz ją zamówić, albo interesują Cię jeszcze inne tytuły, skontaktuj się ze mną poprzez maila theverylittlereader(at)gmail.com lub na Instagramie.

TUTAJ zobacz książki świąteczne dla maluchów.

Brak komentarzy

    Skomentuj