Menu
Książki dla dzieci / Po polsku

“Kuku zostaje świętym Mikołajem”

Kuku książka święta

“Kuku zostaje świetnym Mikołajem” to książka, która niesamowicie mnie zaskoczyła. Na plus oczywiście ❤️. Jest to jedna z najpiękniejszych opowieści świątecznych🎄, które czytaliśmy w tym roku.

Podczas pisania listu do świętego Mikołaja Kuku zastanawia się, kto daje prezenty Elfom. Smuci się, kiedy dowiaduje się, że ani Elfy, ani Mikołaj nie są obdarowywani. Dziadek tłumaczy mu jednak, że największą radość płynie z dawania, a nie brania oraz proponuje Kuku wizytę w domu opieki. Tam chłopiec przekonuje się, że dziadek miał rację. Po powrocie do domu szykuje prezenty dla starszych osób i jest niezmiernie szczęśliwy, że może ofiarować coś od siebie innym osobom.

“Kuku zostaje świetnym Mikołajem” to wyjątkowa pozycja. Porusza nie tylko temat oczekiwania na święta, ale też pokazuje, o czym szczególnie warto pamiętać w tym wyjątkowym okresie. Dawanie (nie tylko prezentów, ale też czasu, okazywanie zainteresowania) sprawia więcej radości, niż branie. Warto też zadbać o potrzebujących – chorych, samotnych, dla których nasz mały gest znaczy wiele. To są takie wartości, które chciałabym przekazywać mojemu dziecku. ❤️

Brak komentarzy

    Skomentuj