Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

5 edukacyjnych książek po angielsku o zimie

Zapraszam Was na zestawienie pięciu anglojęzycznych książek wydawnictwa Usborne, dzięki którym dzieci poznają ciekawostki o zimie, śniegu i życiu w najmroźniejszych zakątkach naszej planety. No i oczywiście podszlifują swój angielski 🙂.

Peep inside snowy places 

W tej uwielbianej przez starszych żłobkowiczów i przedszkolaków serii czytamy o życiu zwierząt i ludzi w miejscach, w których śnieg występuje praktycznie cały czas. Dowiadujemy się m.in. co sprawia, że niedźwiedzie polarne nie marzną, jak nazywają się młode foki oraz w jaki sposób pingwiny ogrzewają swoje dzieci. 

Tekst jest dość prosty, ale znajdziemy w nim sporo ciekawych wyrażeń, które na pewno poszerzą zasób słownictwa małego czytelnika, jak i rodzica 🙂 

Książka ma kartonowe strony i klapki, jest przepięknie ilustrowana.

Cena: 43 pln

What is snow?

Czym jest śnieg? Z czego jest zrobiony? Jaki kształt mają płatni śniegu? Co się dzieje ze śniegiem, który topnieje? Na te pytania, które często nurtują przedszkolaków (i na kilka innych również), odpowiedź znajdziemy w książce z serii Very First Questions and Answers. 

Zdania są tu króciutkie, ale również znajdziemy w nich sporo słownictwa, którego warto poznać i utrwalić. A jest to z pewnością książka, do której warto wracać. 

Cena: 43 pln

Pop-up Seasons

Jak sam tytuł wskazuje, w tej książce przeczytamy nie tylko o zimie, ale też o innych porach roku. Zachwycają w niej nie tylko piękne ilustracje i elementy trójwymiarowe, ale też teksty, z których można wiele się nauczyć (“The forest is hushed and still / animals huddle in trees / a fox tiptoes quietly). Co więcej, książkę tę można odsłuchać jak audiobook dzięki kodowi qr, który wystarczy zeskanować telefonem. 

Cena: 60 pln

Antarctica

Ten tytuł to skarbnica wiedzy o Antarktydzie, przygotowana z myślą o starszych przedszkolakach i dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Ciekawostki są tu za pomocą krótkich bloków tekstowych, realistycznych ilustracji i zdjęć. 

Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, znajduje się w niej też słowniczek oraz link do strony internetowej, na której znajduje się sporo materiałów pozwalających zgłębić temat. 

Ten tytuł jest częścią genialnej serii Usborne Beginners. Niektóre tytuły zebrane zostały w zestawy, które można zamówić u mnie dużo taniej 🙂 

Cena: 35 pln

24 Hours in Antarctica

To wciągający komiks, dzięki któremu młody czytelnik dowie się, jak wygląda dzień pracy w stacji badawczej na Antarktydzie, a także zapozna się z wieloma ciekawostkami na temat życia w ekstremalnych warunkach na tym kontynencie.  

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+.

Cena: 43 pln. 

Lubisz takie zestawienia? W planach mam przygotowanie przeglądu książek wiosenno-wielkanocnych 🙂 

Aby zamówić książki wydawnictwa Usborne, napisz do mnie na maila: theverylittlereader(at)gmail.com lub na Instagramie. Możesz też zamawiać książki bezpośrednio w wydawnictwie bo zarejestrowaniu się jako Usborne Partner – więcej na ten temat przeczytasz na moim blogu

Brak komentarzy

    Skomentuj