Menu

Witaj

Nazywam się Kasia i jestem mamą dwuletniego chłopca, którego wychowuję dwujęzycznie. Ogromnym wsparciem w dwujęzycznej przygodzie są dla mnie książki, dlatego zobaczysz u mnie mnóstwo recenzji, a także materiały, które tworzę i z których również możesz skorzystać.

Mocno wierzę w to, że aby wspierać rozwój swojego dziecka, wystarczą przede wszystkim nasze chęci. Nie skończyłam filologii. Ba! Nawet nie mam żadnego certyfikatu językowego, a mimo to komunikuję się z moim synkiem po angielsku i francusku. Już widzę, że to dobra droga, która sprawia mi ogromną frajdę, a mojemu dziecku otwiera szereg możliwości. Jestem pewna, że to najlepszy prezent, jaki mogłam dać swojemu synkowi. I sobie też.

Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek

Albert Einstein
Nasza dwujęzyczna przygoda

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Kiedy mój synek miał niespełna pięć miesięcy, postanowiłam osłuchać go z angielskim, aby zapewnić mu łatwiejszy start oraz trochę egoistycznie – nie stracić kontaktu z językiem podczas urlopu macierzyńskiego. Pełna obaw o to, czy swoim kiepskim akcentem nie wyrządzę dziecku krzywdy, zaczęłam nieśmiało od puszczania piosenek i mówienia po angielsku przez około 15 minut dziennie.

Już po kilku dniach czułam, że chcę i mogę więcej. Sukcesywnie uzupełniałam biblioteczkę synka o książeczki anglojęzyczne i coraz swobodniej czułam się mówiąc do niego po angielsku przez większość dnia.

Kiedy synek miał 10 miesięcy, postanowiłam wygospodarowywać 15 minut dziennie na francuski. 

Wychowanie przez czytanie

Ogromnym wsparciem w naszej dwujęzycznej przygodzie są dla mnie książki. Dzięki nim obcujemy ze słownictwem i strukturami, o istnieniu których czasem nawet nie miałam pojęcia. Poszerzamy też naszą wiedzę o świecie, o emocjach, pobudzamy naszą wyobraźnię, a przede wszystkim spędzamy czas blisko siebie. Znajdziesz u nas recenzje książek po polsku, angielsku i francusku.

Metoda Domana

Metoda Domana to kompleksowa filozofia wspierania rozwoju dziecka, której elementy wykorzystuję w naszej codziennej zabawie. Nasza przygoda z domanowaniem rozpoczęła się równolegle z wprowadzaniem angielskiego, kiedy synek miał niespełna pół roku. Dowiesz się tutaj, na czym polega metoda Domana, po co się ją stosuje i jak można ją realizować. 

Nauka przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że (młody) człowiek najłatwiej uczy się podczas zabawy. Ruch, pozytywne emocje – to wszystko ułatwia przyswajanie wiedzy.

Z własnego doświadczenia, a także z rozmów z innymi rodzicami wiem, jak ciężko jest znaleźć czas i energię na przygotowanie kreatywnych zabaw dla dzieci. Dlatego też stworzyłam dwujęzyczny e-book z pomysłami na zabawy sensoryczne. Wierzę, że propozycje aktywności wraz z gotowymi do wykorzystania zwrotami w dwóch wersjach językowych odciążą Cię i pozwolą cieszyć się zabawą ze swoją pociechą.

Znajdź mnie na Instagramie, TikToku, Youtube i Pintereście.

Możesz się ze mną skontaktować również mailowo: theverylittlereader(at)gmail.com