Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

Bestsellery 2021 r. Anglojęzyczne książki dla dzieci wyd. Usborne

Ciekawi Cię, które anglojęzyczne książki dla dzieci były u mnie najczęściej zamawiane w 2021 r.? Mnie to bardzo zastanawiało, dlatego pokusiłam się o przygotowanie TOP 10 najczęściej wybieranych tytułów od wyd. Usborne. Oczywiście miałam swoje typy, jeszcze zanim otworzyłam mojego magicznego excela, bo przecież rozmawiam z Wami o każdym zamówieniu. Niemniej jednak wolałam jeszcze sprawdzić twarde dane.

Poniżej krótko opisałam książkowe TOP 10 minionego roku. 

10. Look inside cars

Książka z 60 okienkami i fascynującymi informacjami o autach. Dzięki niej, młody czytelnik może się dowiedzieć, jak powstają i działają samochody,a także się z nimi dzieje, gdy się zepsują i jak wyglądały pierwsze auta, które pojawiły się na rynku.

Look inside to genialna seria edukacyjna składająca się z kilkunastu tytułów przeznaczonych dla starszych przedszkolaków.

Wiek: 5+ / Strony: 14 / Cena: 49 pln

9. That’s not my baby… 

Solidna, kartonowa książka dla najmłodszych dzieci z elementami sensorycznymi, powtarzalnym, szybko zapadającym w pamięć tekstem i ciekawym słownictwem. Dzięki użyciu przeróżnych faktur, przymiotniki można “poczuć”.

That’s not my… to ulubiona seria niemowlaków, ale też i starszych dzieci, zaczynających przygodę z angielskim. Znajduje się w niej kilkadziesiąt tytułów – głównie zwierząt, ale też postaci i pojazdów. 

Wiek: 3m+ / Strony: 10 / Cena: 33 pln

8. The rainy day 

Tegoroczna nowość – kartonowa książka w kieszonkowym formacie, w której przeczytamy o zabawach dzieci oraz o zachowaniu przyrody w czasie deszczowej pogody. Książeczka ma kod QR, dzięki któremu można odsłuchać tekst czytany przez lektora. Ilustracje oraz tekst są Montessori friendly.

W serii “Little Board Book” ukazały się też inne tytuły o pogodzie, które skradły serca małych czytelników. 

Wiek: 2+ / Strony: 22 / Cena: 28 pln

7. Our World Beginners Boxset

Zestaw 10 edukacyjnych książek zapakowanych w estetyczne pudełko, który pojawił się w ofercie specjalnej wiosną 2021 r. W każdej książce znajdziemy szereg krótko opisanych faktów, realistyczne ilustracje oraz zdjęcia. Treści są pisane przystępnym językiem, w czasie teraźniejszym.

W zestawie znajdują się takie tytuły jak: Under the Sea / Rubbish and Recycling / Volcanoes / Antarctica / Planet Earth / Rainforests / Trees / Weather /  Seasons / Earthquakes and Tsunamis

Więcej o zestawie napisałam tutaj

Wiek: 4+ / Strony: 32 / Cena: 160 pln (zamiast 300 pln)

6. Are You little fox

Przeurocza książeczka, czytając którą maluch poszukuje chowającego się w lesie liska. Tekst jest krótki i powtarzalny, co sprzyja powtarzaniu i zapamiętywaniu. 

Na stronach znajdują się wycięcia i żłobienia, po których dziecko może wodzić paluszkiem i aktywnie włączać się w lekturę. Bogate ilustracje świetnie sprawdzają się do zabawy w wyszukiwanie. 

Wiek: 6m+ / Strony: 12 / Cena: 32 pln

5. First Book about the Orchestra

Książka dźwiękowa wyjaśniająca dzieciom z jakich instrumentów składa się orkiestra oraz jak one brzmią, a także na czym polegają przygotowania do koncertu oraz sam występ. 

Przyciski włączające dźwięk mogą być z powodzeniem obsługiwane już przez półtoraroczne dzieci. Książka wyróżnia się piękną jakością melodii, przystępnymi opisami i przejrzystymi ilustracjami.

Myślę, że ta pozycja byłaby dużo wyżej w rankingu, gdyby… była dostępna. Niestety od wakacji ten tytuł jest out of stock. Jeśli tylko pojawi się w magazynie wydawnictwa, na pewno dam Wam znać na moim Instagramie

Wiek: 1,5+ / Strony: 10 / Cena: 65 pln

4. Peep Inside How a Recycling Truck Works

Dzięki książce Peep Inside How a Recycling Truck Works mały czytelnik dowie się m.in. na czym polega praca śmieciarki, w jaki sposób sortowane są śmieci, które materiały poddawane są recyklingowi i co z nich powstaje.

Seria Peep inside to kartonowe książki z klapkami i wycięciami, które dedykowane są młodszym przedszkolakom. Znajdziemy w nich tytuły opisujące naturę, pojazdy czy kosmos. 

Wiek: 2+ / Strony: 14 / Cena: 38 pln

3. Complete Book of Farmyard Tales

Zbiór 20 opowiadań o sympatycznym rodzeństwie mieszkającym na farmie. Ta pozycja sprawdzi się zarówno dla dzieci dopiero rozpoczynających przygodę z angielskim, jak i dzieci dwujęzycznych. Na górze każdej strony znajduje się króciutkie zdanie (dla początkujących), a na dole bardziej złożony, dwu lub trzy zdaniowy opis (dla bardziej zaawansowanych językowo dzieci). Ilustracje pomagają w zrozumieniu tekstu, a ukryta na nich kaczuszka wprowadza element zabawy w wyszukiwanie. 

Książka ma kod QR – po jego zeskanowaniu telefonem można odsłuchać każde opowiadanie, co jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy osłuchać dziecko z brytyjskim akcentem i nie czujemy się mocni jeśli chodzi o wymowę.

Prawdę mówiąc byłam przekonana, że ta książka znajdzie się na szczycie zestawienia. Poppy i Sam to bowiem chyba najbardziej znani bohaterowie książek wyd. Usborne. Książki z tej serii cieszą się dużą popularnością wśród dzieci w wieku 1-8 lat.

Wiek: 2+ / Strony: 328 / Cena: 75 pln

2. LTF Very First Question & Answer Set

Zestaw czterech książek z okienkami, w których znajdziemy krótkie odpowiedzi na pytania często zadawane przez przedszkolaków – np. z czego zrobiony jest Księżyc? Czy zwierzęta mają szczoteczki do zębów? Co to jest śnieg? Po co nam nocnik? 

Teksty są napisane przystępnie i z humorem. 

W boksie znalazły się cztery tytuły z serii Very First Question & Answers: What is Snow? / What is the Moon? / Why do we Need a Potty? Why Should I Brush My Teeth?

Wiek: 2,5+ / Strony: 12 / Cena: 130 pln (zamiast 152 pln)

1. My First Phonics Reading Library 

Największym hitem 2021 r. okazał się zestaw 20 krótkich, zabawnych i rymowanych opowiadań fonicznych. 

Teksty w tych książeczkach są tak skonstruowane, aby osłuchać dziecko z podstawowymi dźwiękami (fonemami), które występują w języku angielskim. Każda książeczek skoncentrowana jest na ćwiczeniu innego dźwięku i – co uważam za ogromny atut – ma też kod qr na okładce, po zeskanowaniu którego można odsłuchać treść czytaną przez brytyjskiego lub amerykańskiego lektora.

Oprócz tych niezaprzeczalnych walorów językowych, książeczki z serii phonics są po prostu przezabawne. Czyta się je świetnie i z uśmiechem na ustach.  

Zła wiadomość jest taka, że ta oferta specjalna już się skończyła, a mi zostały już tylko 4 wolne zestawy.

Wiek: 3+ / Strony: 24 / Cena: 160 pln (zamiast 600 pln)

Mam to szczęście, że nie tylko doradzam i sprzedaję książki anglojęzyczne dla dzieci, ale też – albo przede wszystkim – korzystam z nich w domu z własnym synkiem. Dzięki temu mam pewność, że polecam Wam świetne tytuły. Te, które znalazły się w zestawieniu, maglowaliśmy też z Filipkiem i po prostu wiem, że to genialne książki, a ich obecność w tym rankingu nie jest przypadkowa. 

Ważną wskazówką jest dla mnie to, że chętnie wybieracie oferty specjalne – czyli książki, które wydawnictwo oferuje czasowo w dużo niższych cenach. W 2022 r. będę się starała pokazywać je regularnie, abyście mogły korzystać z niższych cen. I styczeń pokazuje, że dobrze się to sprawdza. 

Druga rzecz, którą od razu widać na tym zestawieniu jest to, że zamawiacie u mnie książki przede wszystkim dla dzieci w wieku 0-6 lat. Wydawnictwo Usborne ma tymczasem w ofercie wspaniałe tytuły dedykowane również dzieciom w wieku szkolnym, nastolatkom, a i dorosły może znaleźć w niej coś dla siebie. Mój mały cel na 2022 r. to właśnie pokazanie Wam również oferty dla starszych czytelników :). 

Jeśli chciałabyś zamówić anglojęzyczną książkę Usborne, napisz do mnie maila na theverylittlereader(at)gmail.com lub odezwij się na Instagramie. Chętnie podpowiem tytuły, które będa odpowiednie dla Twojej pociechy. 

A jaka książka była u Was najchętniej czytana w 2021 r.? 🙂

Brak komentarzy

    Skomentuj