Menu
Książki dla dzieci / Po angielsku / Po polsku

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” – dwujęzyczna książka dla dzieci

gąska zuzia dwujęzyczna książka dwujęzyczność dziecko

Jeśli poszukujecie dwujęzycznej książki dla dzieci, której akcja toczy się podczas świat Bożego Narodzenia, to jesteście w dobrym miejscu 😍 Poznajcie książkę „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka / Suzy Goose and the Christmas Star” od Wydawnictwa Babaryba.

W wigilię Gąska Zuzia spotkała się przy choince z przyjaciółmi , ale jedna rzecz nie dawała jej spokoju – na czubku drzewka brakowało gwiazdki. Niewiele myśląc, Gąska Zuzia wyruszyła na jej poszukiwania. Niestety na drodze odważnej gąski stawało wiele przeszkód i mimo licznych prób, nie udało się jej zrealizować celu. Dzięki wyprawie zrozumiała jednak coś bardzo ważnego – że tak naprawdę wartością jest to, z kim święta spędzamy – z bliskimi. Kiedy to sobie uświadomiła, wszystko się poukładało samo i nad choinką rozbłysła przepiękna gwiazdka.

Mam wrażenie, że często i my zamieniamy się w taką Gąskę Zuzię. Wpadamy w wir przygotowań do świąt – szalejemy po sklepach, szykujemy tonę jedzenia, szorujemy mieszkanie i jeszcze szykujemy masę prezentów, a zapominamy o tym, że święta to czas dla relacji, dla najbliższych. Kiedy jesteśmy z nimi, dzieje się magia.

Książka ma cudowne ilustracje, niewielką ilość tekstu i sporo wyrazów dźwiękonaśladowczych, które uwielbiają maluchy. Mały minusik za to, że onomatopeje są tylko po polsku. (Nie wiem czy wiecie, ale zwierzęta też mówią w różnych językach – polska gąska mówi gę gę, a brytyjska honk honk itd).

Książka ma duży format, twardą oprawę i miękkie strony. Gwiazdka na okładce jest elementem sensorycznym. Lekturę zawsze zaczynamy od jej dotknięcia

Polecam szczególnie dla dzieci w wieku 1,5-5 lat. 

Brak komentarzy

    Skomentuj