Menu
Dla rodziców / Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

Jak taniej kupować książki Usborne?

O tym, że warto korzystać z książek Usborne, jeśli chce się otaczać dziecko językiem angielskim nie muszę już chyba nikogo przekonywać. Ten, kto je zna, zapewne zgodzi się ze mną, że wyróżniają się one jakością – zarówno jeśli chodzi o wartości edukacyjne, jak i piękne, solidne wykonanie. To po prostu książki, które służą dzieciom i rodzicom przez lata i pewnie dlatego tak ciężko kupić je z drugiej ręki. Jak w takim razie kupować te pozycje taniej?

Promocje i oferty specjalne 

Można oczywiście polować na promki i oferty specjalne – sama kiedyś z nich korzystałam, a teraz daję też taką możliwość Wam. Bieżące oferty specjalne znajdziecie tutaj. Minus tej opcji jest taki, że oferty specjalne są na wybrane tytuły – niekoniecznie te, które aktualnie macie na oku, a jeśli polujecie też na promki u innych Partnerek, to dodatkowo zajmuje to czas. 

Współpraca z Usborne

Inną opcją jest zamawianie książek bezpośrednio z wydawnictwa. Jest to możliwe po rejestracji za pośrednictwem innej Partnerki Usborne (np. mnie 🙂 ) i wykupieniu pakietu startowego, w którym znajduje się 18 książek dla dzieci w różnym wieku. Za taki starter kit łącznie z wysyłką płaci się 60 gbp (ok. 336 pln), czyli za jedna książka wychodzi niecałe 19 pln. Wartość pakietu startowego to natomiast 150 gbp (ok. 820 pln). 

To książki z przykładowego pakietu startowego:

Po wykupieniu starter kitu można już zamawiać dowolne, wybrane przez siebie tytuły. Obowiązkowe jest tylko jedno takie zamówienie na min. 120 gbp – trzeba je złożyć w ciągu 12 tyg. od rejestracji. Można na tym zakończyć współpracę – jeśli w ciągu 6 mies. nie złożysz żadnego zamówienia Twoje konto zostanie po prostu usunięte. Natomiast wg mnie warto utrzymać status Partnerki Usborne i chociaż raz na pół roku zamówić książki:

  • dla siebie i swoich dzieci,
  • na prezenty,
  • wspólnie ze znajomymi lub
  • aby rozwinąć skrzydła prowadząc własny biznes. 

Wiadomo, że jeśli chodzi o oszczędzanie, to najlepiej pokazać liczby. Pokusiłam się więc o przygotowanie takiego przykładowego zamówienia za dokładnie 121,79 gbp (ok. 670 pln). 

Wybrałam książki dla przedszkolaków i maksymalnie wykorzystałam oferty specjalne, do czego zawsze zachęcam dziewczyny z mojego zespołu.. Kalkulację przygotowałam w kwietniu, więc jest możliwe, że w momencie gdy przeglądasz ten post, oferty się już zmieniły. Nic nie szkodzi, bo zależało mi bardziej na pokazaniu skali, a z nowych ofert specjalnych też na pewno można skomponować podobne zamówienie. 

Uzyskana oszczędność w tym moim testowym zamówieniu za dokładnie 121,79 gbp (ok. 670 pln) to od ok. 190 do 290 pln – w zależności oczywiście od tego, gdzie kupiłoby się te same książki. O jakie konkretnie pozycje chodzi zobaczycie na zdjęciach. A jest ich duuuużo 🙂 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwości zamawiania książek bezpośrednio z Usborne lub zdecydowałaś się na rejestrację – odezwij się do mnie na priv lub napisz na maila theverylittlereader(at)gmail.com.

Zachęcam też gorąco do przeczytania wpisu z podsumowaniem mojej rocznej współpracy z wydawnictwem – tutaj.

Brak komentarzy

    Skomentuj