Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

Książki anglojęzyczne Usborne dla niemowląt – TOP 6

Bardzo często dostaję prośby o polecenie książek dla niemowląt i zawsze wtedy robi mi się cieplej na sercu. Cieszę się ogromnie, że coraz więcej osób ma świadomość, że czytać dziecku warto od samego początku – również po angielsku. 

Poniżej znajdziesz sześć najlepszych według mnie serii od wydawnictwa Usborne, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach. Książki te są bezpieczne dla maluchów – mają solidne, zaokrąglone strony, ilustracje, które przyciągają wzrok malucha i krótkie, często powtarzalne teksty. 

Co ciekawe, książeczki te wywołują też zainteresowanie starszych dzieci – mój prawie czterolatek wciąż podbiera mi z dostaw różne tytuły mówiąc “Mummy, is this book for me or for selling? I like it, I want to keep it” 😉 . A potem siada sobie przy kartonach i “czyta”. No i jak mogłabym mu w takiej sytuacji czegokolwiek odmówić? Anyway, zerknij na zestawienie i jeśli będziesz chciała zamówić którąkolwiek z pozycji, napisz do mnie na Instagramie lub na maila: theverylittlereader(at)gmail.com. Większość tytułów mam dostępnych od ręki.

1. Książki kontrastowe 

Seria Baby’s Black & White Board Books to książeczki z kontrastowymi ilustracjami, których przeglądanie wspiera prawidłowy rozwój wzroku. Na niektórych stronach znajdują się również okrągłe wycięcia, których dotykanie paluszkami lub zaglądanie przez nie na kolejne ilustracje dodatkowo aktywizują maluszka. W serii dostępnych jest kilka tytułów z obszarów bliskich dziecku – witanie się, zwierzątka, świat zewnętrzny i wieczorna rutyna. 

Cena: 35 pln/szt.

We wrześniu książeczki z tej serii możecie zamówić u mnie w ofercie specjalnej – 4 tytuły w kartonowym pudełku za 90 pln. 

2. Książeczki sensoryczne

That’s not my… to chyba najbardziej znana seria dla maluszków wydawnictwa Usborne. Książeczki te mają krótki, powtarzalny i napisany dużą czcionką tekst, który szybko zapada w pamięć i  ciekawe przymiotniki, które można “poczuć” dzięki elementom sensorycznym na stronach. Napisane są one w konwencji przeuroczej zabawy – biała myszka poszukuje w nich bowiem tytułowego bohatera. 

Cena: 35 pln/szt.

W serii jest już kilkadziesiąt tytułów – na zdjęciu widzisz te, które zwykle mam na stanie.

3. Książeczki dźwiękowe z elementami sensorycznymi

Seria Don’t tickle to książki nie tylko z różnymi fakturami, ale też z dźwiękiem. Mamy nie łaskotać zwierzątka, ale kiedy to zrobimy, usłyszymy jego odgłos. Koniecznie obejrzyj wideo, żeby zobaczyć potencjał tych książek 🙂 

Cena: 65 pln/szt.

4. Książki z ruchomymi elementami 

Seria Baby’s Very First Slide and See to książki, które angażują małego czytelnika i pozwalają ćwiczyć mu małe rączki. Na stronach znajdują się wyraziste ilustracje, przesuwne elementy, żłobienia i wyrazy dźwiękonaśladowcze. 

Cena: 49 pln/szt.

5. Książki o rodzeństwie mieszkającym na farmie 

Seria Farmyard Tales opowiada o przygodach rodzeństwa mieszkającego na farmie. 

„Poppy and Sam’s Animal Hide and Seek” oraz „Poppy and Sam’s Bedtime” to całokartonowe książki z elementami sensorycznymi i klapami. W obu książkach na każdej stronie kryje się mała żółta kaczuszka, której poszukiwanie przez malucha to okazja do zabawy, ćwiczenia spostrzegawczości i poznania przyimków.

Cena: 55 pln/szt.

6. 100 Favourite Nursery Rhymes

Pięknie wydany zbiór 100 najpopularniejszych angielskich rymowanek, które można odsłuchać po zeskanowaniu kodu QR. To oczywiście książka, która pewnie jeszcze przez dłuższy czas pozostnie w rękach rodzica 🙂

Cena: 53 pln.

Uwaga: na ten moment odsłuchać można tylko część rymownek. Całość nagrań ma zostać udostępniona we wrześniu 2022 r.

Jeśli znasz którąś z tych serii, daj koniecznie znać w komentarzu, jak się u Was sprawdziła. A jeśli chcesz zamówić którąkolwiek z książek Usborne, napisz do mnie na Instagramie lub na maila: theverylittlereader(at)gmail.com.

Brak komentarzy

    Skomentuj