Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

Książki dźwiękowe Usborne z muzyką klasyczną

książki anglojęzyczne dla dzieci Usborne

Jeśli szukasz świetnej jakości książek dźwiękowych, to dobrze trafiłaś. Wydawnictwo Usborne ma w swojej ofercie genialną serią Musical Books, która ceniona jest nawet przez zawodowych muzyków.

Wśród książek dźwiękowych od Usborne znajduje się kilka fantastycznych tytułów, które zaznajamiają małych czytelników z muzyką klasyczną. To właśnie na nich skupię się w tym wpisie. Każdą książkę możesz obejrzeć i „przesłuchać” na załączonych filmikach.

Jeśli chciałabyś zamówić którąś z książek, napisz proszę do mnie na maila theverylittlereader(at)gmail.com lub odezwij się na IG. Chętnie podpowiem też inne inne wartościowe tytuły.

Czas start!

The Four Seasons by Vivaldi

To była pierwsza książka dźwiękowa, którą zamówiłam po podjęciu współpracy z wydawnictwem. I nigdy nie zapomnę mojego zachwytu, gdy ją zobaczyłam na własne oczy. Tak samo nigdy nie zapomnę, jak mój wówczas półtoraroczny synek zaczął tańczyć słysząc fragment pierwszego utworu.

W książce tej usłyszymy oczywiście fragmenty 'Czterech Pór Roku’ Antonio Vivaldiego. Ilustracje, tekst i muzyka dopełniają się w niej idealnie – opisują charakter danej pory roku i nastrój, jaki jej towarzyszy. Dodatkowe doznania sensoryczne zapewniają żłobienia w stronach, po których mogą wodzić małe rączki.

Carnival of the Animals

W tej książce usłyszymy fragmenty “Karnawału zwierząt” francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa. Słuchając poszczególnych fragmentów przeniesiemy się m.in. na afrykańską sawannę, przemierzymy dżunglę, zobaczymy podwodny i podziemny świat. Zobaczymy żyjące tam zwierzęta i usłyszymy przeróżne instrumenty, które zostały wykorzystane przez kompozytora.

The Animal Orchestra plays Mozart oraz The Animal Orchestra plays Beethoven

Dzięki tym pozycjom młody człowiek pozna ciekawostki na temat życia i twórczości wybitnych kompozytorów – Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena, a także wysłucha fragmentów ich najbardziej znanych utworów.

The Animal Orchestra plays Mozart

The Animal Orchestra plays Beethoven

Informacje o kompozytorach przedstawione są w przystępny sposób. Teksty są krótkie, znajdują się w chmurkach, a narratorami są sympatyczne zwierzątka. Trzymają one różne instrumenty, więc to też dobra okazja do ich omówienia.

First book about the Orchestra

Dzięki tej książce dziecko widzi i słyszy instrumenty orkiestrowe, a także dowiaduje się, jak muzycy przygotowują się do koncertów i jak wygląda występ orkiestry.

Ta książka to super pomoc również dla mnie – muzycznego laika, który do niedawna nie odróżniał kontrabasu od wiolonczeli. 

Little Ballerina Dancing Book

A to perełka dla małych miłośniczek i miłośników baletu. Dzięki tej książce poznajemy kilka utworów baletowych, a także uczymy się do nich zatańczyć.

Calming Music Book i Quiet Time Music Book 

Wyciszające melodie z książek Calming Music Book i Quiet Time Music Book będą odpowiednie już dla najmłodszych dzieci. 

W pierwszej pozycji dziecko jest zachęcane do naśladowania zwierzątek z ilustracji i  przyjmowania relaksujących pozycji podczas słuchania muzyki.

W drugiej książce obserwujemy zwierzątka, które wyciszają się słysząc klasyczne utwory muzyczne. 

The Nutcracker

W książce tej wysłuchamy fragmentów baletu Czajkowskiego “Dziadek do Orzechów”. Historia opowiada o małej Klarze, która wraz z tytułowym bohaterem podąża do Krainy Słodyczy.

Gdybym miała wskazać jedną, ulubioną książkę dźwiękową Usborne, to … nie dałabym rady tego zrobić… Każdy z tytułów jest wyjątkowy i ma w sobie “to coś”. 

Zobaczcie też, co o książkach tych piszą profesjonalni muzycy:

Natalia (Mama Rytmiczka)

Najnowszym odkryciem są dla mnie muzyczne książki wydawnictwa Usborne. Są to książki w języku angielskim, przepięknie wydane. Wśród nich znajdziemy takie, w których można posłuchać muzyki poważnej (np. Vivaldiego, Czajkowskiego). Dwie książki z tej serii już do mnie jadą i czekam na nie, jak na pierwszą gwiazdkę! Już sama nie wiem, czy to bardziej prezent dla Ali, czy dla mnie…

Paulina (Muzyczna Rodzina)

Moje dziecko od urodzenia ma kontakt z muzyką, ale te książki są jakimś niesamowitym przełomem. Córka opowiadała np. że słyszy w muzyce groźną minę. Niesamowite dla mnie.

I przy okazji chciałabym tylko wyjaśnić, że zarówno Natalia, jak i Paulina napisały mi swoje opinie o książkach dźwiękowych Usborne kilka(naście) tygodni temu, kiedy jeszcze nie planowałam nawet tego wpisu i nie rozmawiałyśmy o żadnej formie współpracy. Dziewczyny podzieliły się spontanicznie swoją osobistą opinią, za co serdecznie dziękuję!

Daj proszę znać w komentarzu, czy znasz którąś z przedstawionych przeze mnie pozycji i jeśli tak, to jaką masz na ich temat opinię. A jeśli jeszcze nie znasz tych książek, to napisz proszę, która z nich najbardziej Cię zainteresowała.

Każdą z tych książek możecie zamówić u mnie po 65 pln/egzemplarz. W tym celu napisz proszę do mnie na maila theverylittlereader(at)gmail.com lub odezwij się na IG.

Brak komentarzy

    Skomentuj