Menu
Dwujęzyczność / Po angielsku

Kurs angielskiego dla najmłodszych

angielski dla dzieci Usborne

Coraz więcej mówi się o tym, że warto otaczać dziecko językami już we wczesnym dzieciństwie – w naturalny, bezwysiłkowy dla młodego człowieka sposób. Nawet kilkanaście minut dziennie regularnego kontaktu z drugim językiem przynosi efekty.

To otaczanie językiem we wczesnym dzieciństwie może przybierać wiele form – mówienie do dziecka w drugim języku, słuchanie i śpiewanie piosenek, czytanie anglojęzycznych książeczek, playdates z innymi rodzinami, oglądanie bajek czy zajęcia i kursy językowe.

W tym wpisie chciałabym Wam dokładniej opowiedzieć o kursie angielskiego online – LingoStarKid, który powstał z wykorzystaniem wiedzy o tym, jak uczy się mózg małego dziecka. Kurs jest przeznaczony dla dzieci od 3 mż. do 5 rż. 

Jak wygląda kurs? 

Cały kurs składa się z 12 lekcji w formie audio-wizualnych nagrań – nagrań angażujących malucha, zachęcających go do interakcji i ruchu. 

Lekcje są podzielone tematycznie (np. kolory, części ciała, zwierzęta, rodzina…). 

Każde nagranie trwa kilkanaście minut, ale bez problemu można podzielić je na krótsze bloki. Składa się ono z wpadających w ucho autorskich piosenek, przyjemnych historyjek oraz animacji i filmików. Dzięki wszystkim tym elementom dziecko poznaje słownictwo związane z tematem lekcji w angażującej formie. 

Przez każdą lekcję prowadzi nas sympatyczna gwiazdka Lingo. To właśnie ona zachęca malucha do aktywnego włączania się w lekcję – powtarzania słów, śpiewania, poruszania się – generalnie do zabawy 🙂 

Nagrane filmiki to tylko część materiałów, do których mamy dostęp po wykupieniu kursu. Oprócz nich na platformie LingoStarKid rodzic znajdzie także:

  • całe lekcje oraz poszczególne piosenki w formie audio (z możliwością pobrania, co jest ekstra, gdy chcemy posłuchać ich np. podczas podróży autem albo po prostu w domu bez konieczności logowania się do kursu)
  • kompleksowy Przewodnik do każdej lekcji. 

Przewodnik do lekcji to ogromna pomoc dla rodzica i solidna dawka inspiracji. Znajdziesz w nim:

  • wskazówki, jak odtwarzać materiały audio i wideo oraz co robić podczas lekcji,
  • pomysły na kilka-kilkanaście dodatkowych zabaw, które można przeprowadzić z dzieckiem w domu i tym samym utrwalić poznane słownictwo,
  • transkrypcję nagrań i piosenek,
  • dodatkowe materiały do druku (np. kolorowanki, ilustracje do wykorzystania w zabawie, karty obrazkowe).

Kurs realizujecie wtedy kiedy chcecie i gdzie chcecie – to ogromny plus takiego rozwiązania. Dostęp do materiałów audio uzyskuje się na dwa lata, a do pozostałych bezterminowo. 

Dla kogo skierowany jest kurs?

Kurs dedykowany jest najmłodszym dzieciom – maluszkom od 3 mż do 5 rż. Aleeeee… nikt nie namawia Was do sadzania niemowlaka przed komputerem. Sama autorka kursu wielokrotnie wspomina na swojej stronie o tym, aby z dziećmi poniżej 18 mż korzystać z materiałów audio (bez wideo). W Przewodniku szczegółowo objaśnia jak bawić się z takimi bobasami, z jakich rekwizytów korzystać i co robić, aby dziecko chłonęło język. 

Zastanawiacie się pewnie dla dzieci na jakim poziomie językowym ten kurs będzie najbardziej efektywny. Moim skromnym zdaniem będzie idealny na początku przygody z angielskim oraz dla dzieci na poziomie powiedzmy “średnio zaawansowanym”. Dla dzieci, które na co dzień mają bardzo dużo kontaktu z angielskim ten kurs będzie natomiast przyjemnym uzupełnieniem, alternatywą dla bajek. Mój dwujęzyczny trzylatek bardzo go lubi, sam prosi o włączenie Lingo i bardzo aktywnie uczestniczy w lekcji 🙂 

Dodam jeszcze, że ten kurs będzie ogromnym wsparciem dla rodziców, którzy mają opory przed mówieniem do dziecka po angielsku. Po pierwsze – zdejmie trochę presji, a po drugie – rodzic angażując się w lekcje, również będzie miał możliwość podszkolić swój poziom.

Bezpłatna lekcja próbna

Ogromnie zachęcam Was do skorzystania z bezpłatnej lekcji próbnej, do której dostęp otrzymacie po zapisaniu się do newslettera LingoStarKid. Pozwoli Wam do w praktyce zobaczyć jak wygląda lekcja i materiały dodatkowe. Obejrzyjcie najpierw taką lekcję same, przeczytajcie Przewodnik, a dopiero później odtwórzcie materiał z dzieckiem i zobaczcie, czy taka forma nauki Wam odpowiada 🙂 

Dostęp do kursu i kod rabatowy

Dostęp do materiałów na platformie LingoStarKid otrzymuje się po wykupieniu subskrypcji. Do wyboru jest kilka opcji – przeczytacie o nich tutaj. Kod kasia10 daje Wam 10 proc. zniżki (jest to kod afiliacyjny. W ramach mojej współpracy z LingoStarKid Wy możecie kupić kurs 10 proc taniej, a do mnie trafia 10 proc od sprzedaży).

Bardzo gorąco zachęcam Was też do obserwowania konta Ani LingoStarKid na Instragamie. Znajdziecie tam sporo wskazówek o tym, jak otaczać dziecko angielskim. 

 Planujecie skorzystać z lekcji próbnej?

Post powstał we współpracy z LingoStarKid. 

Brak komentarzy

    Skomentuj