Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku / USBORNE

Najpiękniejsze anglojęzyczne książki świąteczne Usborne dla malucha

Nic tak dobrze nie wprowadza w bożonarodzeniowy klimat, jak świąteczne książki. W tym wpisie zobaczysz zestawienie książkowych ulubieńców wydawnictwa Usborne dla najmłodszych czytelników, dzięki którym będą oni nie tylko przyswajać język angielski, ale też np. ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową. Każdą z tych pozycji możesz zamówić u mnie  – wystarczy, że napiszesz do mnie maila theverylittlereader(at)gmail.com lub odezwiesz się na Instagramie.  

  1. That’s not my…

W każdej książce z tej serii biała myszka poszukuje swojego przyjaciela i rozpoznaje go po charakterystycznym elemencie sensorycznym. Maluchy mają wielką frajdę dotykając paluszkami różnych faktur, a przy okazji ćwiczą swoje rączki. 

Prosty, powtarzalny tekst, który szybko zapada w pamięć i powoduje, że wkrótce dziecko chce go dopowiadać, duże sensoryczne elementy, dzięki którym można “poczuć” ciekawe przymiotniki, poręczny format i solidne kartonowe strony to niekwestionowane zalety książeczek z tej serii. W sumie dostępnych jest w niej już ponad 50 tytułów, w tym kilka typowo świątecznych. 

Strony: 10 / Cena: 35 pln/szt 

2. Małe kartonówki ze żłobieniami w stronach

Książeczki mają żłobienia i wycięcia w stronach, które angażują młodego czytelnika w lekturę. W książeczce Poppy and Sam’s Christmas główni bohaterowie próbują odnaleźć św. Mikołaja. Dodatkowo – jak w każdej książce o tym rodzeństwie mieszkającym na farmie, na każdej stronie ukryta jest kaczuszka, której wyszukiwanie jest dodatkową zabawą. W Are you there little elf i Are you there little reindeer szukamy natomiast tytułowych bohaterów. Gdy już nam się wydaje, że ich odnaleźliśmy… okazuje się, że jednak było to coś zupełnie innego.

Strony: 12 / Cena: 35

3. Twinkly, Twinkly Christmas Tree 

To pięknie wydana książka, która ma też ma cudowne przesłanie – pokazuje moc przyjaźni. Dodatkowo na każdej rozkładówce są światełka, które wywołują niesamowity efekt i przyciągają wzrok dziecka.

Strony: 10 / Cena: 65 pln

4. Nativity flap book

Ta niewielkich rozmiarów kartonowa książeczka z klapkami i wycięciami w stronach w przystępny sposób opisuje historię narodzin Jezusa. 

Strony: 12 / Cena: 35 pln

5. The Twinkly Twinkly Nativity Book

Historia narodzin Jezusa została tu opowiedziana z dużo bardziej efektowną oprawą graficzną. Na stronach książki znajdują się też światełka – prowadzą one m.in. trzech mędrców na spotkanie z dzieciątkiem. 

Strony: 10 / Cena: 65 pln

6. Winter Wonderland Sound Book 

Winter Wonderland to bestsellerowa książka dźwiękowa wprowadzająca małych czytelników w zimowy klimat. Usłyszymy w niej śpiew rudzika, bijące dzwony, kolędników czy skrzypiący śnieg. Odgłosy są realistyczne, jakość dzięku jest doskonałej  jakości. Żłobienia i wycięcia w stronach dodatkowo zachęcają do aktywnego czytania. 

Strony: 10 / Cena: 65 pln

7. Santa Sound Book

Dzięki tej uroczej książce dźwiękowej maluchy mogą zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do świąt w warsztacie św. Mikołaja. Na stronach książki znajdują się przyciski – po ich delikatnym naciśnięciu słychać melodie kolęd, odgłosy sowy, pędzących sanek czy palącego się kominka. 

Strony: 10 / Cena: 65 pln

8. Książeczki z kodami QR 

W Twelve Days of Christmas przeczytamy tekst popularnej angielskiej kolędy. 

‘Twas the night before Christmas to z kolei znany wiersz. opowiadający o nocy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Obie książki mają kod QR, dzięki któremu można odsłuchać tekst. 

Strony: 20 / Cena: 28 pln/szt lub komplet za 44 pln (oferta ważna do 30.11.2022)

Jeśli któraś z pokazanych książek wpadła Ci w oko i chcesz ją zamówić, albo interesują Cię jeszcze inne tytuły, skontaktuj się ze mną poprzez maila theverylittlereader(at)gmail.com lub na Instagramie

Brak komentarzy

    Skomentuj