Menu
Książki dla dzieci / Po polsku

“Rosół” i “Niegrzeczne książeczki”

niegrzeczne książeczki

Witajcie, jak mijają Wam święta? Udało Wam się troszkę odpocząć?

U nas wczoraj nie obyło się bez prób wmuszania w mojego synka jedzenia 🤯 Naprawdę ciężko mi zrozumieć, dlaczego niektórzy uważają, że wiedzą lepiej czy dana osoba (również dziecko) jest głodna, czy nie. Czy powinna zjeść jogurcik, czy nie. A może zje jogurcik jak usłyszy, że później dostanie pierniczka? Jedno jest pewne – na Dzień Babci teściowa dostanie książkę “Rosół”, którą pokazywałam Wam niedawno na stories.

Kilkuletni Antek uwielbia rosołek 🍲 swojej babci i bardzo się cieszy na myśl o zbliżających się odwiedzinach. Na miejscu doznaje jednak szoku – na talerzu nie czeka jego ukochana zupa z marchewką i wstążkami makaronu. Zamiast nich pływają jakieś kluchy i zielone paskudztwo. Chłopiec informuje, że nie będzie tego czegoś jadł, co denerwuje babcię 🤷‍♀️ Szantażuje ona chłopca, że jeśli nie zje rosołu, nie dostanie też swoich ulubionych racuszków na deser. Antek wpada w złość i nie rozumie, dlaczego babci chce go zmusić do zjedzenia czegoś niedobrego. Przypomina sobie historie z ukochanych komiksów, w których tylko źli ludzie zmuszają innych do robienia rzeczy, których nie chcą lub się boją. Na szczęście babcia zrozumiała swój błąd i porozmawiała z wnuczkiem z należnym mu szacunkiem.

“Rosół” to książka z serii “Niegrzeczne książeczki”. Opowiadania te pokazują, że dzieci wcale nie muszą być “grzeczne” – mają prawo do posiadania własnego zdania, uczuć i preferencji. Historie są napisane w taki sposób, że powinny trafić zarówno do dzieci, jak i dorosłych. ❤️ Bardzo je lubię i czekam z niecierpliwością na kolejne!

Książkę można kupić na stronie Wydawnictwa Natuli.

Brak komentarzy

    Skomentuj