Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci

TOP 13 anglojęzycznych książek świątecznych wydawnictwa Usborne

anglojęzyczne książki dla dzieci Usborne

Książki świąteczne mają w sobie coś magicznego i cudownie wprowadzają w bożonarodzeniowy nastrój. Zapraszam Cię zatem na przegląd najlepszych – moim skromnym zdaniem – świątecznych tytułów wydawnictwa Usborne. Znajdziesz w nim tradycyjne opowieści bożonarodzeniowe, przeurocze książki ze światełkami, dźwiękowe i sensoryczne, książki z ciekawostkami o obchodach świąt na świecie oraz książeczki z naklejkami i przeróżnymi zadaniami. Każdą z tych pozycji możesz zamówić u mnie  – wystarczy, że napiszesz do mnie maila theverylittlereader(at)gmail.com lub odezwiesz się na Instagramie.  

  1. Twinkly, twinkly Christmas Tree

To moja ulubiona książka świąteczna dla maluchów. Jest nie tylko pięknie wydana, co mam nadzieję widać na zdjęciach, ale też ma cudowne przesłanie – pokazuje moc przyjaźni. Dodatkowo na każdej rozkładówce ma światełka, które wywołują niesamowity efekt.

Wiek: 1+ / Strony: 10 / Cena: 65 pln

2. Santa Sound Book

Dzięki tej uroczej książce dźwiękowej maluchy mogą zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do świąt w warsztacie św. Mikołaja. Na stronach książki znajdują się przyciski – po ich delikatnym naciśnięciu słychać melodie kolęd, odgłosy sowy, pędzących sanek, palącego się kominka czy śniegu skrzypiącego pod butami Mikołaja.  

Wiek: 2+ / Strony: 10 / Cena: 65 pln

3. ‘Twas the Night Before Christmas

W tym picture book’u przeczytamy znany amerykański wiersz opowiadający o nocnej wizycie św. Mikołaja w domu, którego mieszkańcy powinni byli już spać 🙂 Tekst jest rymowany i rytmiczny, wspaniale się go czyta. Maglowaliśmy tę książkę co wieczór, tuż przed snem. Często odsłuchiwaliśmy też wersję “read aloud” prezentowaną przez Micheala Buble i dostępną na YouTube

Wiek: 2+ / Strony: 24/ Cena: 35 pln

4. Peep inside Christmas 

Tegoroczna nowość z uwielbianej przez maluchy serii “Peep inside” z klapkami. Książeczka pokazuje przygotowania św. Mikołaja i jego pomocników do świąt. 

Wiek: 2+ / Strony: 14 / Cena: 49 pln

5. Nativity flap book

Ta niewielkich rozmiarów kartonowa książeczka z klapkami i wycięciami w stronach w przystępny sposób opisuje historię narodzin Jezusa. 

Wiek: 1+ / Strony: 12 / Cena: 35 pln

6. The Twinkly Twinkly Nativity Book

Historia narodzin Jezusa została tu opowiedziana z dużo bardziej efektowną oprawą graficzną. Na stronach książki znajdują się też światełka – prowadzą one m.in. trzech mędrców na spotkanie z dzieciątkiem. 

Wiek: 2+ / Strony: 10 / Cena: 65 pln

7. Christmas around the world

Z tej książki dowiemy się o świątecznych zwyczajach w różnych zakątkach świata. Książka przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci (5+) i została stworzona z myślą o nauce samodzielnego czytania. Na każdej stronie znajduje się kilka zdań tekstu. 

Książkę zamówiłam również dla nas – myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzic czytał ją młodszym dzieciom.

Wiek: 5+ / Strony: 48 / Cena: 35 pln

8. That’s not my…

Prosty, powtarzalny tekst, duże sensoryczne elementy, dzięki którym można “poczuć” ciekawe przymiotniki, poręczny format i solidne kartonowe strony to tylko niektóre z zalet książeczek z tej serii. Mój trzylatek nadal je uwielbia i ciągle poszerza swoją kolekcję, podkradając mi kolejne tytuły z nowych dostaw 😉

Wiek: 0+ / Strony: 10 / Cena: 35 pln/szt.

9. Poppy and Sam’s Christmas

Mała kartonówka, w której tytułowi bohaterowie próbują odnaleźć św. Mikołaja. Książeczka ma żłobienia i wycięcia w stronach, które dodatkowo angażują młodego czytelnika w lekturę. Poppy i Sam to chyba najbardziej popularne rodzeństwo, którego przygody możemy śledzić w licznych książkach wydanych przez Usborne. 

Wiek: 1+ / Strony: 12 / Cena: 35

10. Santa’s Christmas Journey With Wind-Up Sleigh

Jeśli chcecie wywołać u dziecka efekt “wow”, to sięgnijcie po tę książkę 🙂 Dołączone są do niej nakręcane sanie św. Mikołaja, które mkną po czterech torach wbudowanych w strony. Tekstu w książce jest niewiele, bo to ilustracje i jeżdżące sanie grają w niej pierwszoplanowe skrzypce. 

Wiek: 3+ / Strony: 10 / Cena: 95

A teraz przejdźmy jeszcze do książek aktywizujących – z różnego rodzaju zadaniami, malowankami, naklejkami czy stempelkami 🙂 Zachęcają one do kreatywnego spędzania czasu i przy okazji są źródłem ciekawego słownictwa i zwrotów.

11. Countdown to Christmas

Ta książka może pełnić funkcję kalendarza adwentowego. Znajdziemy w niej 24 kreatywne aktywności plastyczne, które możemy wykonać w oczekiwaniu na święta. W książce znajdują się szczegółowe instrukcje jak daną pracę wykonać. 

Wiek: 6+ / Strony: 30 / Cena: 35 pln

12. Fingerprint Activities Christmas 

Dzięki tuszom dodanym w bocznym panelu, dzieci mają możliwość uzupełniania ilustracji swoimi odciskami palców. Stron do wypełnienia jest ponad 60. Na każdej znajdują się krótkie polecenia, np. prośba o udekorowanie choinki, dokończenie zabawek w warsztacie św. Mikołaja czy namalowanie śnieżynek.

13. The Usborne Little Children’s Christmas Activity Book

Na ponad 70 stronach tej książki, znajdują się przeróżne ćwiczenia przeznaczone dla starszych przedszkolaków: dorysowywanie elementów na ilustracjach, liczenie, kolorowanki, labirynty, łączenie w pary, znajdowanie różnic i wiele, wiele innych. 

Brak komentarzy

    Skomentuj