Menu
Dwujęzyczność / Książki dla dzieci / Po angielsku

Zima – anglojęzyczna biblioteczka dziecka

Dzisiaj przychodzę do Was z zestawieniem moich ulubionych anglojęzycznych książek wyd. Usborne o zimowej tematyce. Znajdziecie tu tytuły, które będę najodpowiedniejsze dla dzieci w wieku od 0 do około 6 lat. Książki te nie tylko wspierają naukę angielskiego, ale też bawią i/albo przekazują wiedzę o naturze.

Tradycyjnie prezentację zacznę od tytułów dedykowanych najmłodszym dzieciom .

That’s not my… czyli solidne książeczki sensoryczne dla najmłodszych czytelników 

Prosty, powtarzalny tekst, duże sensoryczne elementy, dzięki którym można “poczuć” ciekawe przymiotniki, poręczny format i solidne kartonowe strony to atuty wszystkich książeczek z tej serii. Czytając o pingwinku, niedźwiedziu polarnym i rudziku maluszek pozna dodatkowo nazwy ich części ciała, a dotykając rączką różnych faktur będzie się dobrze bawić. 

Wiek: 0+ / Strony: 10 / Cena: 33 pln/szt

Are you there little reindeer?

Mały format, a wiele możliwości. Dzięki bogatym ilustracjom książka ta może się świetnie sprawdzić w roli wyszukiwanki. Krótki, powtarzalny tekst szybko zapada dzieciom w pamięć, a poszukiwanie renifera – dzięki wycięciom w stronach i ich nieregularnemu kształtowi, to świetna zabawa dla małego czytelnika.

How Big is a Million?

Przepiękny picture book, który nie jest książką stricte o zimie, ale zimowego klimatu nie można mu odmówić. Książka opowiada o małym pingwinku, który wyruszył w podróż, aby dowiedzieć się, jak duży jest milion. Na ostatniej stronie znajduje się koperta, a w niej olbrzymi plakat z gwiazdami. 

Wiek: 1,5+ / Strony: 24 / Cena: 55 pln

Play Hide & Seek with Reindeer

Ta książka to kopalnia słownictwa przydatnego podczas zabawy w chowanego. Dzieci uczą się też dzięki niej nazw zwierząt. Serię tę lubię również za duże klapki, które dzielnie stawiają czoła małym łapkom, dużą czcionkę i urocze ilustracje. 

Wiek: 2+ / Strony: 10 / Cena: 39 pln

Ten-pin penguins

Tegoroczna nowość – przezabawne rymowane opowiadanie foniczne, które można odsłuchać (BrE lub AmE), dzięki kodowi QR umieszczonemu na okładce. Krótki tekst, oparty na rymach, pozwala dziecku osłuchać się z dźwiękami występującymi w języku angielskim, a dodatkowo pozwala opanować ciekawe słownictwo związane z grą w kręgle. Historyjka jest zabawna i dynamiczna, a ilustracje przyciągające dziecięce oko.

Wiek: 3+ / Strony: 24 / Cena: 30 pln

Peep inside snowy places 

Książka z klapkami, dzięki której maluch dowiaduje się o życiu zwierząt w śnieżnych miejscach. Uwielbiam takie edukacyjne perełki, dlatego prywatnie mamy skompletowaną praktycznie całą serię Peep inside. Wydawca podaje, że książki są odpowiednie dla dzieci 3+, ale my zaczęliśmy z nich korzystać na długo przed drugimi urodzinami Filipa.

Wiek: 3+ / Strony: 14 / Cena: 38 pln

What is snow? 

Maluchy lubią zadawać pytania, a ta książka odpowiada na te dotyczące śniegu – z czego zrobiony jest śnieg, gdzie można go spotkać, jak wyglądają płatki śniegu, co się dzieje ze śniegiem latem… Odpowiedzi znajdują się pod okienkami, których odkrywanie to również frajda i ćwiczenie małych rączek. 

Wiek: 3+ / Strony: 12 / Cena: 38 pln

Jak Wam się podobają zimowe propozycje od Usborne? 🙂 Ps. Aby zamówić którąś z książek, wystarczy skontaktować się ze mną mailowo na theverylittlereader(at)gmail.com lub poprzez Instagram.

Brak komentarzy

    Skomentuj